Lapsed

Laske lastel minu juurde tulla ja ärge keelake neid, sest selliste päralt on Jumala riik! (Lk 18:16)

lapsed

Pühapäevakool

Igal pühapäeval toimub Tartu Elu Sõna koguduses pühapäevakool, mis on mõeldud lastele vanuses 4-8. eluaastat.

Läbi piiblilugude, laulude, meisterdamise ja praktiliste näidete õpivad lapsed tundma Jumalat ning piiblitõdesid. Lisaks saavad lapsed osaleda lõbusates mängudes ja võistlustes. Igal koosolekul õpitakse üheskoos selgeks ka üks kirjakoht. Lapsi juhendavad ja õpetavad meie koguduse lapsevanemad ja noored.
Pühapäevakooli tunnid toimuvad igal pühapäeval jumalateenistuse ajal. Alustame kell 11:00 koguduse suures saalis ning pärast ühist algust läheme lastega pühapäevakooli ruumidesse. Oodatud on kõik lapsed ja ka lapsevanemad nii kristlikest kui ka mittekristlikest peredest. Alla kolmeaastased lapsed on pühapäevakooli teretulnud koos lapsevanemaga.


Jeesuse Sõnad

“Laske lastel minu juurde tulla ja ärge keelake neid, sest selliste päralt on Jumala riik!” (Lk 18:16)

Need Jeesuse sõnad on aluseks lastetööle. Lapsed on tulevik nii ühiskonna kui ka koguduse jaoks. Sageli mõtleme, et hüva, ma ei keela lapsi, kuid sellest ei piisa, peame ka looma võimalusi selleks, et nad tuleksid Jeesuse juurde. Abistamaks lapsevanemaid, tegutseb Elu Sõna koguduses pühapäevakool, kristlik kool, noortekoosolekud.

Ahvatlused

See maailm on täis ahvatlusi, meie lastel on raskem toime tulla kiusatustega, sest nende võimalused saada ja jagada infot on suuremad kui kunagi varem. Ka nemad peavad toime tulema maailmas, mis ei muutu paremaks; survet lisab kasvav sotsiaalne kihistumine, mis oli eelmise põlvkonna jaoks üpris tundmatu.

Vanemad

Uskuge, et Jumal saab puudutada ja kõnetada teie lapsi koosolekul ülistuse ajal, pühapäevakoolis, lastekoosolekul. Palvetage selle pärast ning looge võimalused, et Jumal oleks austatud teie peres ja teie lapsed õpiksid Jumalat austustama. Et kõik see hea, kogu õnnistus, millega Jumal inimest õnnistas, kasvaks ja rohkeneks põlvkonnast põlvkonda.

Lapsed

Nemad (lapsed) peavad jõudma rohkem kui meie, olema targemad kui meie, võitumad kui meie, sest aeg saab otsa.

Elu ei lähe lihtsamaks ega kergemaks. Kui pimedus saab pimedamaks, peab valgus olema tugevam ja eredam kui iial varem. Nemad lähevad sinna, kuhu meie ei jõua.

“Et kõnniksite vee peal, läheksite läbi tulest ja veest Jeesuse nime hoides!”

Üheskoos

Jumal ei näe lapsi lahus täiskasvanutest, tema tõotused puudutavad ka järgmisi põlvkondi. Kallid lapsevanemad, meie lapsed vajavad meid, meie tähelepanu, aega, palveid, armastust. Nii sageli me näeme laste materiaalseid vajadusi ja pingutame seepärast enam, kuid palju olulisem on see, mida meie lapsed võtavad kaasa igavikku.

Maailm kaob ja tema himu, aga kes teeb Jumala tahtmist, püsib igavesti (1Joh. 2:17)

Las su lapsed teada, et armastad neid ja hoolid neist, ning tahad olla nendega koos ka igavikus.